Huawei Watch Fit Özellikleri ve Fiyatı

Huawei Watch Fit, 31 Ağustos 2020 tarihinde piyasaya sunulan ve müşterilerin severek kullanmış olduğu bir cihaz olarak yer alıyor. Günümüzde pek çok akıllı saat mevcut. Son yıllarda ciddi bir rekabet gören bu piyasaya Apple ve …

Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit, 31 Ağustos 2020 tarihinde piyasaya sunulan ve müşterilerin severek kullanmış olduğu bir cihaz olarak yer alıyor.

Günümüzde pek çok akıllı saat mevcut. Son yıllarda ciddi bir rekabet gören bu piyasaya Apple ve Samsung gibi çeşitli markalar katıldı. Huawei’nin de katılım sağlamış olduğu bu piyasada akıllı saat üretimi gerçekleştiren marka, Watch Fit modeli ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Bu cihaz hakkında bilinmesi gereken birçok detay var.

Huawei Watch Fit Özellikleri ve Fiyatı

Donanım ve Yazılım

Akıllı saat, insanların hayatını kolaylaştırması adına çeşitli özelliklere sahip bir kol saati olarak tanımlanabilir. Watch Fit ise elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir model. Cihazın depolama alanını incelediğimizde 4 GB alana sahip olduğu görülüyor. Ayrıca cihaz, eMMC depolama teknolojisini destekliyor. Modelin hafıza kartı girişinin olmadığını da ifade edelim.

1,64 inç ekrana sahip olduğu görülen Huawei Watch Fit siyah, pembe ve yeşil renk ile müşterileriyle buluşuyor. 2020 yılından bu yana ülkemizde halen tercih edilen bu ürün, Bluetooth 5.0 desteğine sahip. 21 gram ağırlığı bulunan akıllı saatin bir diğer özelliği Proprietary OS işletim sistemi kullanması.

Huawei Watch Fit

AMOLED ekrana sahip olan Watch Fit’in özelliklerinden birisi kalp atışını sayabiliyor olması. Bu da sağlık açısından önemli bir özellik olmakta. Daha önce bu özellik sebebiyle bir kişinin hayatı kurtulmuştu. Kandaki oksijen seviyesini ölçmesiyle de bilinen cihazın gyro ve accelerometer sensörü de mevcut.

Fiyatı

Huawei’nin 2020 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmüş olduğu ve 280 x 456 piksel ekran çözünürlüğüne sahip bu akıllı saat, 90 euroluk bir fiyat etiketine sahip. Bu da yaklaşık olarak 1.700 TL ediyor. Ürünün ülkemizde vergilerle beraber fiyatı ise oldukça uygun. 1.300 TL’nin üzerinde ortalama fiyata sahip olan akıllı saatin fiyatının bu kadar düşük olmasının nedeni stoktaki ürünlerin alış fiyatının daha düşük olması olarak açıklanabilir. Bilindiği üzere ürün, 2020 yılından bu yana piyasada. Bundan dolayı uygun fiyata alım mümkün oluyor.

Yorum yapın