Huawei P60 Özellikleri Neler, Alınır mı?

Huawei P60 Huawei’n yeni pazarlamaya başladığı ürünlerinden birisidir. 2022 yılında Türkiye’ye gelmesi beklenmektedir. Serinin güçlü telefonlarından birisi olması beklenmektedir.  Birçok özelliği ile eski telefonlarına benzemektedir ancak geliştirilmiş özellikleri ile herkese hitap etmesi beklenmektedir. Huawei P60 …

Huawei P60

Huawei P60 Huawei’n yeni pazarlamaya başladığı ürünlerinden birisidir. 2022 yılında Türkiye’ye gelmesi beklenmektedir. Serinin güçlü telefonlarından birisi olması beklenmektedir.  Birçok özelliği ile eski telefonlarına benzemektedir ancak geliştirilmiş özellikleri ile herkese hitap etmesi beklenmektedir.

Huawei P60 Tasarım Detayları

P60 özellikleri açısından güçlendirilmiştir. Nova 9 gibi ürünlerinde olmayan 5G ağı eklenmiştir. 190 x 78,1 x 8,9 mm boyutlarına sahip olan P60’ın 170 gr. ağırlığı sayesinde küçük ve avuç içine sığabilecek bir potansiyel sağlamaktadır. Tek el ile rahatlıkla kullanılması mümkündür.

Huawei P60

P60 içerisinde kirin 9100 yongasının kullanılacağı söylentisi dolayısıyla 5G destekleyip desteklemeyeceği tartışma konusu olmuştur. Kesin bir yorum yapılabilmesi için ürünün piyasaya çıkarılması gerekmektedir.

Huawei ürünlerinde çoğunlukla yer verilmeyen çift sim özelliği de P60’a eklenmiştir. Sizlere hem işinizle ilgilenmek hem de özel hayatınıza vakit ayırmak gibi imkanlar tanıyacaktır.

P60 renk skalasında ise çeşitliliğe gitmiştir. Bu noktada kullanıcıların zevklerine hitap edebilmek adına yeşil, mavi, beyaz ve siyah seçenekleri ortaya çıkarılmıştır. Ayrıca diğer telefonlarda bulunan sensörler P60 içerisinde de yerini almıştır. Geniş ve parlak ekranı ile kullanıcıların dikkatini üzerine çeken P60 oyun tutkunları ve film severler için büyük bir tutku haline gelecektir.

Huawei P60 şu an piyasaya sürülmediği için daha detaylı tasarımı hakkında yorum yapmak mümkün olmayacaktır. Ancak diğer Huawei telefonları kadar kaliteli olması beklenebilir.

Huawei P60 Donanım Özellikleri

P60 ekran özellikleri olarak Huawei’n diğer ürünlerini aratmıyor. P60 6.9 inç ekranı ile kullanışlı bir seyir keyfi yaşatacaktır. 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip olan P60 ekranda dokunmatik performansı olarak çoklu dokunuşlara izin veriyor ve kullanıcılara 120Hz yenileme hızı sunuyor. Kullanıcılara rahat ve kaliteli bir kullanım sağlaması beklenmektedir.

Huawei P60 bataryası 5000 mAh gücüne sahiptir. Bu noktada kullanıcılara şarj deneyimi olarak, eşsiz bir deneyim sunulması beklenmektedir. Ayrıca hızlı şarj özelliği şarj aleti ile mümkün olacaktır.

Huawei P60’ın suya dayanıklı olduğu değerlendirmeleri yapılmış ve suya dayanıklı olduğu dile getirilmiştir. Ayrıca Huawei P60 512 GB’lık hafızası ile kullanıcıların tüm anılarını saklama avantajı vermektedir. Huawei P60 ile kullanıcılar telefonlarından istemediği hiçbir şeyi silmeyeceklerdir.

Huawei P60 Yazılım ve Kamera Özellikleri

Huawei kamera özellikleri olarak rakiplerini her ürününde geride bırakan ve şaşırtan bir markadır. P60 kamera özelliklerine bakıldığında üçlü bir kamera sistemi olduğu karşımıza çıkmaktadır. Birincil kamera 50 mega piksel özelliği taşırken destekleyici kameralar 48 MP VE 16 MP özelliklerine sahiptir. Ayrıca HDR ve panorama özellikleri de Huawei P60’ın avantajlarındandır. Ek olarak Huawei P60 4K video performansı sunmaktadır. Özçekim kamerası ise 16 mega piksel bir görüntü kalitesi sunmaktadır.

P60 işlemci özellikleri açısından Kirin 9100 yongasının kullanılacağı söylentileri mevcuttur. Bu da telefonun gücü ve akıcılığının oldukça başarılı olacağını ifade etmektedir. Bir tarafta ise Kirin 995 yongasının kullanıldığı bilgisi mevcuttur. Çalıştırma biçimi olarak ise Android 13’ün kullanılacağı bilgisi mevcuttur.  Yani telefonlar kullanıcılarına Android 13 yüklü halde ulaşacaktır.  İşlemci hızına bakılacak olur ise sekiz çekirdekli bir işlemci mevcuttur.

P60 işletim sistemi için Adrena 619 olduğunu söylemek mümkündür. Diğer tüm telefonlarına benzer bir işletim sistemi kullanılmıştır.

Huawei P60 Alınır mı?

P60 alınır mı sorusuna verilecek cevap piyasaya sürülen fiyatına bağlıdır. Ancak birçok başarılı özellik ile bizleri karşı karşıya bırakmaktadır. Yabancı para birimlerinde 1050 ABD doları olarak satışa çıkarılan P60’ın Türkiye’de piyasa fiyatının 20000 olması beklenmektedir. Ancak özellikleri açısından fiyat performans ürünü olarak görülebilir.

Yorum yapın