Huawei P60 Lite Özellikleri Neler, Alınır mı?

Huawei P60 Lite 31 Ağustos 2022’de Hindistan’da piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Huawei’n yeni serisi P60 Lİte yeni ve çarpıcı özelliklerle donatılmıştır. Hindistan için fiyatının 25000 Rs olması beklenmektedir. Yeni ve çarpıcı özellikleri sayesinde geniş kesimlerin dikkatini …

Huawei P60 Lite

Huawei P60 Lite 31 Ağustos 2022’de Hindistan’da piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Huawei’n yeni serisi P60 Lİte yeni ve çarpıcı özelliklerle donatılmıştır. Hindistan için fiyatının 25000 Rs olması beklenmektedir. Yeni ve çarpıcı özellikleri sayesinde geniş kesimlerin dikkatini çekmeyi beklemektedir.

Huawei P60 Lite Tasarım Detayları

Lansmanı yaklaşmakta olan Huawei P60 Lite özellikleri dikkat çekicidir. 1080×2340 megapiksel çözünürlüğe sahip 6.1 inç ekranla gelmesi beklenmektedir. Burada oyun oynayan kullanıcılara ve özellikle film severlere hitap edilmektedir.

Huawei P60 Lite

Telefonun 8 GB RAM VE 128 GB depolama alanı ile piyasaya sürüleceği düşünülmektedir. Kullanıcılar istedikleri her şeyi kaydedebilecek ve her anılarını depolayabileceklerdir. 148,9 mm genişliğe, 71,1 mm genişliğe ve 8,5 mm kalınlığa sahip yeni Huawei P60 Lite kullanıcılara kolay bir kullanım sunmaktadır.

Kullanıcılara eşsiz bir deneyim yaşatmak isteyen Huawei, P60 Lite renk skalasını çeşitlendirmiştir. Bu noktada kullanıcılar yeşil, gümüş, altın, beyaz ya da siyah renklerinden kendilerine en yakın olanları seçebileceklerdir.

Huawei P60 Lite Donanım Özellikleri

Huawei P60 Lite ekran özelliklerine bakıldığında 6.1 inç genişliğinin yanında OLED ekran tipi kullanıldığı görülmektedir. OLED teknolojisine sahipliği ile canlı renkler ile eşsiz bir deneyim sunma başarısını elinde bulunduruyor. Ayrıca dokunmatik ekranı kapasitif ve çoklu dokunmatik ekran özelliklerini de barındırmaktadır.

Huawei P60 Lite hoparlör kapasitesi olarak ses jakı 3,5 mm olan bir hoparlör bulunduruyor. Bu noktada ekstra hoparlöre ihtiyaç duyulmamaktadır. Herhangi bir oyun ya da film performansında telefonun kendi hoparlörü etkili olmaktadır.

P60 Lite işlemci özellikleri bakımından HiSilicon Kirin 990 kullanmaktadır. Burada kullanıcılarına 5G özelliğini yaşatmaktadır. Sekiz çekirdekli işlemcisi ile 8 GBlık bir veri deposunu kendisinde bulundurmaktadır. Ayrıca Huawei P60 Lite için Octa çekirdekli işlemci tarafından destekleneceği söylenmektedir. Bu noktada işlemci yoğun ve kesintisiz ulaşımı sağlayacak, kullanıcılar hızlı bir şekilde oyun deneyimi yaşayabileceklerdir.

P60 Lite batarya kapasitesi olarak 3800 mAh pil barındıracağı söylenniştir. Bu noktada Huawei P60 Lite Android 11 işletim sistemini çalıştırması beklenmektedir. Güçlü pil kapasitesi ile kullanıcılarına eşsiz müzik deneyimi ve kesintisiz film izleme seyrini yaşatması beklenmektedir.

Huawei P60 Lite Yazılım ve Kamera Özellikleri

P60 Lite işletim sistemi Ocra çekirdekli işlemci ile desteklenmesi sonucunda 990 Kirin 5G özelliğinin artması beklenmektedir. İşletim sisteminin hızlandırılması ile performansının diğer Huawei telefonlarına göre daha kaliteli ve etkili olması beklenmektedir.

Kullanıcılara Android v11 yüklü halde gelecek telefonlara alternatifler dışında üçüncü taraf uygulamaların yüklenmesi de mümkündür.

P60 Lite kamera özelliklerine bakıldığında ise yine Huawei kalitesinin görülmesi mümkündür. Diğer yeni modellerinden farklı olarak tek kamera kurulumu ile gelmesi beklenmektedir. Arka kamera kurulumundaki özellikleri şöyle sıralanabilir; dijital yakınlaştırma, yüz algılama, otomatik flaş, için dokunma. Ayrıca 50 megapiksel kamerası ile çift led flaşın varlığından söz edilebilir. Sürekli çekim ve yüksek dinamik aralık modu da özellikler arasındadır. Kullanıcıların eşsiz fotoğraf deneyimleri yaşayabilmesi adına kalite artırılmıştır. Ön kamera ise 32 mega piksel performansındadır.

Huawei P60 Lite Alınır mı?

P60 Lite kaliteli fotoğraflar ve kesintisiz film seyri ve oyun zevki için tercih edilebilir telefonlar arasında olacaktır. Yenilenen ve geliştirilen özellikleri ile dikkatleri kendi üzerine çekecektir. Ancak Türkiye’de piyasaya sürüldüğünde kesin bir şey söylenmesi mümkündür. Makul bir fiyat ile piyasaya sürülmesi ve alternatiflerine göre daha iyi olduğunu kanıtlaması halinde alınabilir.

“Huawei P60 Lite Özellikleri Neler, Alınır mı?” üzerine bir yorum

Yorum yapın