Huawei P50 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P50 Pro özellikleri ve fiyatıyla beraber merak edilen bir cihaz olmakta. Peki bu cihazın özellikleri neler? Gelin inceleyelim. Günümüzde kullanıcıların yararlanabileceği pek çok telefon modeli bulunuyor. Akıllı telefon modelleri üreten bir marka olan Huawei, …

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro özellikleri ve fiyatıyla beraber merak edilen bir cihaz olmakta. Peki bu cihazın özellikleri neler? Gelin inceleyelim.

Günümüzde kullanıcıların yararlanabileceği pek çok telefon modeli bulunuyor. Akıllı telefon modelleri üreten bir marka olan Huawei, bu zamana kadar ürettikleriyle güzel bir performans sunmuş durumda. Üretilen cihazlardan birisi de P50 Pro olarak açıklanabilir. Bu cihazın bilinmesi gereken pek çok özelliği mevcut.

Huawei P50 Pro İncelemesi

Huawei’nin 29 Temmuz 2021 yılında çıkarmış olduğu bir telefon olan P50 Pro, Türkiye’de ilgi çeken cihazlardan birisi oldu. Öncelikli olarak cihazın ekranından söz edelim. 6,6 inç ekrana sahip olan bu model 1.228 x 2.700 piksel çözünürlüğe ev sahipliği yapıyor. OLED ekran ile beraber 1 milyar renk desteğini bünyesinde barındıran modelin ekranının saniyede 120 kez yenilenebildiğini de ifade edelim.

Biraz da modelin yazılımından bahsedelim. HarmonyOS 2 işletim sistemine sahip olan akıllı telefon, EMUI 12 arayüzünü bünyesinde barındırmakla beraber Google Play hizmetlerini içermiyor. Bunun sebebi bilindiği üzere ABD ile Huawei arasında yaşanan olaylar. Modelin işlemcisini incelediğimizde Snapdragon 888’e sahip olduğu görülürken GPU tarafında Adreno 660 yer alıyor.

Huawei P50 Pro

Modelin kamerasına baktığımızda 50 MP geniş açılı kamera, 64 MP telefoto, 13 MP geniş açılı kamera ve 40 MP kamera bulunuyor. 4K 60 FPS seviyesine kadar video çekebilen bu cihazın ön kamerasında 13 MP kamera yer alırken ön kamera ile de 4K 30 FPS çekim yapmak mümkün.

Huawei P50 Pro modeli, pil kapasitesi konusunda da oldukça güçlü bir performans sunuyor. Li-Po türünde bataryaya sahip olan cihazın 4.360 mAh kapasitesi bulunduğunu ifade edelim. 66 watt hızlı şarj desteğini bünyesinde barındıran bu model, aynı zamanda 50 watt gücünde hızlı kablosuz şarjı da desteklemekte.

8 ve 12 GB RAM seçeneklerine sahip olan bu cihaz için kullanıcılar 128 GB, 256 GB ve 512 GB arasında depolama tercihi yapabiliyor. Siyah, altın, beyaz ve pembe renk modelleri bulunan telefonun fiyatı 800 dolar seviyesinde yer alırken ülkemizde 21.000 TL’nin üzerinde bir fiyat karşımıza çıkıyor.

Yorum yapın