Huawei P40 Lite İncelemesi

Huawei P40 Lite özellikleri ve fiyatıyla beraber insanların merak ettiği bir ürün olmakta. Bu ürün ile ilgili bilinmesi gereken pek çok detay mevcut. Günümüzün en popüler markaları arasında yer alan Huawei, şu ana kadar birçok …

Huawei P40 Lite

Huawei P40 Lite özellikleri ve fiyatıyla beraber insanların merak ettiği bir ürün olmakta. Bu ürün ile ilgili bilinmesi gereken pek çok detay mevcut.

Günümüzün en popüler markaları arasında yer alan Huawei, şu ana kadar birçok telefon modeli üretmiş durumda. Bu modellerden birisi olan ve 27 Şubat 2020 yılında piyasaya sürülen P40 Lite, halen yoğun bir ilgi oranına sahip. Modelin özelliklerini incelediğimizde bizi oldukça güçlü donanımlar karşılarken yazılım tarafından da dönemine göre güncel bir işletim sistemi seçilmiş durumda.

Huawei P40 Lite Özellikleri

Donanım

Huawei’nin geliştirmiş olduğu bu modelin dikkat çeken özellikler arasında ekranı yer alıyor. 6,4 inç ekrana yer veren bu modelin çözünürlüğü 1.080 x 2.310 piksel olarak açıklanıyor. IPS LCD ekrana sahip olan telefon, aynı zamanda güçlü kamera özelliklerini bünyesinde barındırmakta. 48 MP arka kameranın yanı sıra 3 adet daha düşük çözünürlüklü kameraya da sahip olan bu modelde ultra geniş açılı, geniş açılı, makro ve derinlik kamerası bulunurken ön kamera 16 MP olarak müşterilerini karşılıyor.

Huawei P40 Lite

4G teknolojisini destekleyen modelin pil kapasitesi 4.200 mAh olarak yer alıyor. 6 ve 8 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneğine sahip olan Huawei P40 Lite, 128 GB depolama alanını müşterileriyle buluşturuyor. Modelin 40 watt hızlı şarj desteğiyle birlikte 30 dakikada %70’e ulaştığını ifade edelim.

Yazılım

Cihaz hakkında bilinmesi gereken bir diğer bilgi yazılım özellikleri oluyor. Varsayılan tema olarak güzel bir tercih yapılan bu modelin işletim sistemi Android 10 üzerinde EMUI 10 olarak yer alıyor. Şunu ifade edelim ki cihaz, 2020 yılında çıktı. Bundan dolayı o döneme göre bir işletim sistemi belirlendi. Ek olarak cihazın Google Play hizmetlerine yer vermediğini dile getirmek gerekiyor. Bunun sebebi Huawei ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan gerilim.

Fiyat

Ürünün fiyatının 264 euro olduğunu söyleyebiliriz. Bu da ürünün vergisiz fiyatının 4.800 liranın üzerinde olduğunu gösteriyor. Türkiye’de yer alan bir mağazada P40 Lite’ın 6.199 TL’ye satıldığını belirtelim.

Yorum yapın