Huawei P40 Lite E İncelemesi

Huawei P40 Lite E incelemesi, bu cihazdan yararlanmak isteyenlerin araştırmış olduğu bir konu olarak bizlerin önüne çıkmakta. Günümüz şartlarını incelediğimizde kullanıcıların yararlanabileceği birçok telefon modeli yer alıyor. Bu modelleri üreten firmalar arasında Huawei de yer …

Huawei P40 Lite E

Huawei P40 Lite E incelemesi, bu cihazdan yararlanmak isteyenlerin araştırmış olduğu bir konu olarak bizlerin önüne çıkmakta.

Günümüz şartlarını incelediğimizde kullanıcıların yararlanabileceği birçok telefon modeli yer alıyor. Bu modelleri üreten firmalar arasında Huawei de yer alıyor. Marka, her ne kadar bazı sorunlar ile mücadele etse de buna rağmen güzel bir kitleye hitap ederek müşterileriyle büyük başarılar elde etmeye devam ediyor. Şirket, zaman zaman uygun fiyatlı modeller de üreterek insanların alım gücüne uygun akıllı telefonlara da yer vermekte. Bu modellerden birisi P40 Lite E olarak bizleri karşılıyor.

Huawei P40 Lite E Özellikleri ve Fiyatı

Gece yarısı siyahı ve aurora mavisi renk seçeneklerine sahip olan cihaz, gece moduna sahip özelliği sayesinde kullanıcıların kaliteli fotoğraflar çekmesine imkan tanıyor. Bir önceki modele göre %19 daha hızlı başlayan telefonun sistem çalışma akıcılığında ise %27 artış yaşanmış durumda. Akıllı sistem planlama ve akıllı bellek motoru ile beraber müşterilerle buluşan model, oyunlarda alınan performansı olağanüstü düzeyde arttırıyor.

Huawei’nin bu modeli 6,39 inç ekrana sahip olurken 16,7 milyon renk skalasını da bünyesinde barındırıyor. 1.560 x 720 piksel ekran çözünürlüğünü içeren akıllı telefon, TFT LCD ekrana sahip olmakta. 8 çekirdek işlemciye sahip olan telefonun Cortex-A73 ve Cortex-A53 modellerine yer verdiğini ifade edelim. Ayrıca GPU olarak Mali-G51-MP4 kullanılıyor.

Huawei P40 Lite E

Huawei P40 Lite E, Android 9 işletim sistemine sahip EMUI 9.1 arayüzünü kullanıyor. 4 GB RAM ile birlikte gelen telefonun 64 GB depolama alanı bulunmakta. Kullanıcılar, isterse 512 GB’a kadar ekstra depolama alanı ekleyebiliyor. 48 MP ana kameraya sahip olan cihazın arka tarafında çekim kalitesini arttırmak için 8 MP ve 2 MP kamera da yer almakta. Ön kamera ise 8 MP olarak belirtiliyor.

4.000 mAh pil kapasitesine sahip olan cihazın 5V 2A şarj imkanı yer alıyor. Bluetooth 5.0 teknolojisiyle beraber gelen modelin mikro USB desteklediğini de açıklamak istiyoruz. Ayrıca akıllı telefon, 3,5 mm jak içeriyor. Cihazın Türkiye’deki fiyatının 4.500 ile 5.000 TL arasında olduğunu açıklayabiliriz.

Yorum yapın