Huawei P30 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P30 Pro özellikleri ve fiyatıyla beraber pek çok kişinin merak ettiği bir cep telefonu. Gelin bu konuda cihazın teknik detaylarına değinelim. Günümüzde pek çok akıllı telefon üreticisi bulunmakta. Bu markalardan birisi olan Huawei, her …

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro özellikleri ve fiyatıyla beraber pek çok kişinin merak ettiği bir cep telefonu. Gelin bu konuda cihazın teknik detaylarına değinelim.

Günümüzde pek çok akıllı telefon üreticisi bulunmakta. Bu markalardan birisi olan Huawei, her ne kadar daha öncesinde ABD ile sorun yaşasa da Google hizmetlerini kullanmadan yeni modellere yer vermeye başladı fakat bu içerikte inceleyeceğimiz model Google Play hizmetlerini içeriyor. Sözü daha fazla uzatmadan hemen konuya giriş yapalım.

Huawei P30 Pro İncelemesi

Teknik Özellikler

Akıllı telefon modeli ile ilgili karşımıza çıkan detaylardan birisi pil olarak yer alıyor. 4.200 mAh pil kapasitesine sahip olan P30 Pro, Li-Pro teknolojisinden yararlanırken model, farklı şarj doldurma yöntemlerini de desteklemekte. Bu yöntemler 40 watt hızlı şarj, 15 watt kablosuz şarj ve 2,5 watt kablosuz şarj olarak ifade ediliyor.

Cihazın kamerasını incelediğimizde dikkat çeken detaylar arasında kameranın 4K çözünürlük ile video çekimi yapabildiği görülüyor. Arka kamerasında 40 MP geniş açılı, 8 MP telefoto, 20 MP ultra geniş açılı ve derinlik kamerası bulunan akıllı telefon, 32 MP ön kamerası ile kaliteli selfie çekmeyi mümkün hale getiriyor. Ön kamerada 1080 piksel çözünürlük ile video çekilebiliyor.

Huawei P30 Pro

Bir diğer incelenmesi gereken alan depolama olarak bizleri karşılamakta. Cihaz, 4 farklı depolama seçeneklerine sahip. Bunlar şu şekilde yer alıyor:

  • 128 GB depolama, 6 GB RAM
  • 128 GB depolama, 8 GB RAM
  • 256 GB depolama, 8 GB RAM
  • 512 GB depolama, 8 GB RAM

Huawei P30 Pro, UFS 2.1 depolama teknolojisini kullanırken bununla birlikte Android 9.0 Pie işletim sistemine yer veriyor. 26 Mart 2019 tarihinde bizlerle buluşan cihaz, 6,47 inç ekrana sahip olurken bunun yanı sıra siyah, gün ışığı ve mistik mavi gibi toplam 7 renk seçeneğine sahip.

Fiyat

Ürünün fiyatı mağazadan mağazaya değişiklik gösterebiliyor. P30 Pro hakkında ortalama bir fiyat vermek gerekirse ürün, 10.000 TL’nin üzerinde bir fiyata ev sahipliği yapıyor. Mağazadan mağazaya fiyat 15.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Yorum yapın