Huawei P30 Özellikleri Neler, Alınır mı?

Huawei P30 Özellikleri Neler, Alınır mı? Huawei P30 telekom markaları arasında önde gelen marka olan Huawei markasının devrim niteliğinde bir ürünüdür. Huawei marka sloganı olarak kullanıcı deneyimlerini oldukça önemseyen bir markadır. Ayrıca ürünlerinde kullanıcılara üst …

Huawei P30

Huawei P30 Özellikleri Neler, Alınır mı?

Huawei P30 telekom markaları arasında önde gelen marka olan Huawei markasının devrim niteliğinde bir ürünüdür. Huawei marka sloganı olarak kullanıcı deneyimlerini oldukça önemseyen bir markadır. Ayrıca ürünlerinde kullanıcılara üst düzeylerde fayda sağlamayı kendisine amaç edinmiştir. P30 modeli mühendislerin ve tasarımcıların bir araya gelerek hazırlamış olduğu bir model olması ile öne çıkmaktadır. Sosyal medyanın son zamanlarda çok fazla kullanılması kullanıcıların telefonlarda kamera özelliklerine dikkat etmelerine sebep olmaktadır.

Huawei markası ise kullanıcıların talepleri doğrultusunda üst düzey bir kamera deneyimi yaşatmaktadır. Ayrıca markanın bu ürünü ile belli bir hedef kitleye ulaşmayı hedeflemediği görülmektedir.

P30 ile her türlü kullanıcı kusursuz deneyimi doruklarında yaşamaktadır. Zarif bir ekran çerçevesi sunan P30 modelinde parmak ize kilidinin telefonun ekranında saklı olması kullanıcıların dikkatini çeken unsurlardan bir tanesi olmuştur. Ağustos 2022 itibariyle P30 fiyatı 8 bin 700 civarlarındadır.

Huawei P30

Huawei P30 Özellikleri Nelerdir?

Huawei P30 özellikleri ile ulaşılabilir bir fiyatı bir araya getirmiştir. Özellikleri açısından uzun ömürlü olan Huawei P30 kullanıcıların her yeni telefon alımında maddi kayıplar yaşamalarının önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Huawei P30 kullanıcıların çoğu tarafından aranan donanıma ve yazılıma sahiptir. Kullanılan işlemci ve RAM kapasitesi ile arka planda açık kalan uygulamalara rağmen kasma gibi sorunların yaşanmadığı görülmektedir. Ek olarak Huawei eşsiz kamerasına yapay zekâ desteği de eklemiştir. Bu sayede kullanıcılara kusuruz fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır.

Huawei P30 Tasarımı ve Donanımı

P30 güçlü donanımı ve eşsiz tasarımı ile kullanıcılarına ulaşmayı beklemektedir. Huawei P30 ekran özellikleri açısından 6.1 inç ekran boyutu ile benzersiz bir seyir zevki sunmaktadır. OLED ekran teknolojisine sahip olan P30 442 PPI ekran yoğunluğuna da sahiptir. Ek olarak 1080×2340 yani Full SD çözünürlükte video oynatma kapasitesine sahiptir. P30 16 milyon renk sayısı ile ekran zevkini kullanıcılar için doruklara çıkarmaktadır.

Ekran özelliklerine ek olarak HDR, Multi Touch özelliği, eldiven uyumlu olması, çizilmeye karşı dayanıklı ekranı olması ve çerçevesiz tasarımı ile tasarımını konuşturmaktadır.

P30 149.1 mm boyu, 71.36 mm eni, 7.57 mm kalınlığı ve 165 gram ağırlığı ile kolay taşınabilir, ulaşılabilir ve rahat bir kullanım imkânı sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcılarının zevklerine göre tercih yapabilmeleri için beyaz, mavi, kırmızı ve siyah renk seçeneklerine sahiptir.

P30 batarya kapasitesi ise 3650 mAh kapasiteye sahiptir ve batarya Lithium Polymer teknolojisi kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca hızlı şarj özelliği sayesinde gün boyu kesintisiz kullanım imkânı sağlamaktadır.

P30 suya ve toza dayanıklı olması ile parmak izi okuyucusunun ekran içerisinde gömülü olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.  Ayrıca P30 kullanıcılarının fotoğraf, video gibi bütün dokümanlarını saklayabilmeleri için 128GB ve 256 GB olmak üzere hafıza seçenekleri sunmaktadır. Buna ek olarak artırılması istenirse 256 GB hafızaya kadar artırma imkânı da sağlıyor.

Huawei P30

Huawei P30 İşletim Sistemi

P30 işlemci olarak HiSilicon Kirin 980 yongasına sahiptir. Performans açısından oldukça güçlüdür. Performansın daha da artması için ürüne 6 GB RAM eklenmiştir. Ancak burada kullanıcının daha hızlı ve akıcı bir telefon arayışına istinaden 8 GB RAM bulunan Huawei P30 modelleri de bulunmaktadır.

P30 işletim sistemi olarak ise Android 9.0 kullanmaktadır. Huawei P30 kullanıcı arayüzü olarak Emotion UI kullanmaktadır ve ürünlere EMUI 9.1 arayüzü yüklü olarak gelmektedir.

Huawei P30 Kamera Özellikleri

Huawei ürünlerinin kameraları açısından her zaman iddialı bir marka olmuştur. 2019 yılında piyasaya sürdüğü P30 kamera özellikleri ile yine markanın iddialarını sürdürmeye devam etmektedir. Bu noktada Huawei P30 40MP bir kameraya sahiptir. İkinci arka kamerası ise 16MP çözünürlüğe sahiptir ve geniş açı çekim özelliğine sahiptir.

P30 modelinin zoom özelliğini daha da artıran üçüncü arka kamera ise 8MP çözünürlüğe sahiptir. Kullanıcılarının daha muazzam özçekimler çekebilmeler için ise ön kamerası 32 MP kaliteye sahiptir. Video kayıt çözünürlüğü ise 2160p (Ultra HD) 4K özelliğine sahiptir. Kamera özellikleri arasında, sesli komut, RAW kayıt yapabilme, portre modu, HDR, gülümseme yakalayabilme gibi özellikler bulunmaktadır.

Huawei P30 Alınır mı?

Eşsiz deneyimler yaşatan Huawei markasının devrim niteliğinde olan telefonu Huawei P30 alınır mı sorusunun cevabı şüphesiz evet olacaktır. Özellikle benzersiz kamera deneyimi için tercih edilebilecek ürünler arasındadır. Eşsiz tasarımı, donanımı ve yazılımıyla P30 kullanıcılarına benzersiz deneyimler yaşatabilir.

Yorum yapın