Huawei P30 Lite İncelemesi

Huawei P30 Lite, sunduğu pek çok özellik sebebiyle günümüzde halen kullanımı yaygın ve internette araştırılan bir telefon modeli olmakta. Önemli markalardan birisi olan Huawei, yakın dönemde her ne kadar ABD ile sorunlar yaşasa da yeni …

Huawei P30 Lite

Huawei P30 Lite, sunduğu pek çok özellik sebebiyle günümüzde halen kullanımı yaygın ve internette araştırılan bir telefon modeli olmakta.

Önemli markalardan birisi olan Huawei, yakın dönemde her ne kadar ABD ile sorunlar yaşasa da yeni ürünler geliştirmeye devam eden bir firma. Son zamanlarda yaşanan olaylar sebebiyle popülerliğinde bir miktar gerileme olan Huawei, buna rağmen hatırı sayılır bir müşteri kitlesine sahip. P30 Lite, her ne kadar geçmişte kalmış bir model olsa da Google Play hizmetlerine yer vermesi ve kalitesiyle tercih ediliyor.

Huawei P30 Lite İncelemesi

Donanım ve Yazılım

Karşımıza çıkan önemli özelliklerden birisi ekran oluyor. Cihazın ekranı 6,15 inç olarak bulunurken çözünürlüğü 1.080 x 2.312 piksel olarak yer alıyor. IPS LCD ekrana sahip bu cihazın depolama seçeneklerini incelediğimizde farklı tercihlerle geldiğini görüyoruz. Buna göre telefona sahip olmak isteyenler şu seçeneklerden yararlanabiliyor:

  • 64 GB depolama, 4 GB RAM
  • 128 GB depolama, 4 GB RAM
  • 128 GB depolama, 6 GB RAM
  • 128 GB depolama, 8 GB RAM
  • 256 GB depolama, 4 GB RAM
  • 256 GB depolama, 6 GB RAM

Huawei P30 Lite

3.340 mAh pil kapasitesine sahip olan Huawei P30 Lite, 18 watt hızlı şarj desteğini bünyesinde barındırıyor. Modelin kamerasını incelediğimizde karşımıza güçlü bir yapı çıkıyor. 4 MP ana kameraya sahip olan bu cihaz, 8 MP ultra geniş açılı ve 2 MP derinlik kamerasına da ev sahipliği yapıyor. Bir diğer seçenek olarak 24 MP geniş açılı kamera da sunuluyor. 1.080 piksel 30 FPS video çekimi yapabilen bu telefonun ön kamerası 24 MP ve 32 MP olarak iki farklı tercihe sahip.

Fiyatı

P30 Lite ile birlikte Android 9 işletim sistemi, parmak izi okuyucu, USB Type-C 2.0 ve Bluetooth 4.2 gibi pek çok teknoloji bizleri karşılarken modelin fiyatını incelediğimizde karşımıza 3.000 TL ile 6.000 TL arasında farklı fiyatlar çıkıyor olmakta. Bu fiyatlar donanım özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Yorum yapın