Huawei P20 Özellikleri Neler, Alınır mı?

Huawei P20 Özellikleri Neler, Alınır mı? Huawei P20 Huawei ailesinin kolay taşınabilir, ele avuca sığan, kolay kullanım üzerine çıkartılan telefonlarından bir tanesidir. Huawei markasının P20 üzerine birçok yeni ürün piyasaya sürmesi ile fiyatı Temmuz 2022 …

Huawei P20

Huawei P20 Özellikleri Neler, Alınır mı?

Huawei P20 Huawei ailesinin kolay taşınabilir, ele avuca sığan, kolay kullanım üzerine çıkartılan telefonlarından bir tanesidir. Huawei markasının P20 üzerine birçok yeni ürün piyasaya sürmesi ile fiyatı Temmuz 2022 itibari ile 3 bin 500 TL civarlarına gerilemiştir. Huawei markasının özellikle yeni pazarlamaya başladığı telefonlarına göre oldukça uygun bir fiyata düşmüştür. Ayrıca Huawei kalitesinden vazgeçemeyen ancak yeni ürünler için yüksek meblağlar ödemek istemeyen kişiler tarafından tercih edilen bir üründür.

Huawei P20 Özellikleri Nelerdir?

Rakiplerini geride bırakan üzerine çıkan yeni modellerine rağmen amiral konumda olan Huawei P20 özellikleri oldukça fazladır. Huawei P20’yi tercih eden kişilere eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Bu noktada tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi diğer alternatifleri arasında oldukça uygun fiyatlı olmasıdır. Huawei P20 ürünün özellikleri arasında kolay kullanım adına kullanıcılarına 5.8 inç ekran boyutu sunmaktadır. Bunun yanında 128 GB dahili depolama alanı ile kullanıcılarının her anısının ellerinde bulunmasını sağlamaktadır. 4 GB bellek(RAM) kalitesini Huawei , P20 ürünü ile kullanıcılarına sunmaktadır. Hızlı şarj avantajı ve 4,5G desteği ile kullanıcılarına eşsiz deneyimler yaşatmayı amaçlamaktadır.

Huawei P20

Huawei P20 Tasarımı ve Donanımı

Huawei rakipleri arasında tasarımları ile ön plana çıkan Telekom markalarından birisidir. Huawei P20 ekran kalitesi olarak 5.8 inçlik ekran boyutunun yanında 1080×2244 piksel kalitesinde ekran çözünürlüğünü kullanıcıları ile buluşturmaktadır. 60Hz ekran yenileme hızı kalitesini bünyesinde barındıran Huawei P20 ekran özellikleri arasında çizilmeye dirençli bir cam kalitesi, Multi Touch özelliği, eldiven uyumlu bir ekran kalitesi, çerçevesiz bir tasarımı ve eğimli ekran özellikleri bulunmaktadır. 16 milyon renk gösterme kapasitesi ile kullanıcılarına eşsiz film izleme ve oyun oynama avantajı sağlamaktadır.

Huawei P20 149.1 mm ölçüsünde bir boya, 70.88 mm ölçüsünde bir ene, 7.65 mm ölçüsünde bir kalınlığa ve 165 gramlık bir ağırlığa sahiptir. Bu özellikleri ile kullanıcılarına kolay taşıma ve kullanım avantajı sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcılarının zevklerine hitap edebilmek adına altın, mor, siyah, pembe ve mavi renk seçenekleri bulunmaktadır.

Mono hoparlöre sahip olan Huawei P20 görüntülü konuşma özelliği de sunmaktadır. Bunun yanında radyo, suya IP3 derecesinde dayanıklılık ve toza dayanıklılık özelliklerini kullanıcılarına sunmaktadır.

Huawei P20 batarya kapasitesi olarak 3400 mAh kapasitesini kullanıcılarına sunmaktadır. Hızlı şarj özelliği sayesinde hızlı bir şekilde şarj olan batarya kullanıcılarına uzun zaman boyunca telefon kullanımı imkânı sağlamaktadır.

Huawei P20 İşletim Sistemi

Huawei P20 işlemci özellikleri olarak da HiSilicon Kirin 970’i bünyesinde barındırıyor. Telefonun hızlı ve akıcı olmasını sağlayan işlemcisi sayesinde üst versiyonlarına rağmen halen talep görmesini sağlamaktadır. Ayrıca rakiplerini hızlı işlemcisi sayesinde yakalayabilmektedir.

Huaweİ P20

Huawei P20 işletim sistemi olarak ise Android kullanmaktadır. Huawei markasının kendi işletim sistemi olan EMUI 8.1 Huawei P20 içerisinde yüklü olarak gelecektir. Daha öncesinde farklı işletim sistemleri kullanmasında sorun yaşayan Huawei markasının kendi işletim sistemi olan EMUI işletim sistemini kullanmaktadır. Burada kullanıcılara Android ve IOS içerisinde yer alan uygulamalar yüklü bir halde gelmektedir ancak Huawei kullanıcılarına alternatif uygulamalar sunmaktadır. Üçüncü taraf uygulamaların ise AppGallery üzerinden yüklenmesi mümkündür.

Huawei P20 Kamera Özellikleri

Huawei özellikle kamera özellikleri ile rakiplerini geride bırakan bir markadır. Huawei P20 kamera özellikleri ise 12 MP çözünürlüğü kullanıcıları ile buluşturmaktadır. Ayrıca optik görüntü sabitleyici özelliğine de sahiptir. Portre modu, seri çekim modu, 360 derece çekim modu gibi özellikleri bulunmaktadır. İkinci arka kamera çözünürlüğü ise 20 MP kalitesindedir. Ön kamerası ise 24 MP kalitesini kullanıcılarına sunmaktadır. Huawei P20 sayesinde unutulmaz anılar ve eşsiz fotoğraflar çekilmesi mümkündür. Huawei P20 video kayıt özellikleri olarak dijital görüntü sabitleyici, yavaş çekim video kayıt avantajı ve time-lapse özelliğini kullanıcılara ulaştırmaktadır. Video kayıt çözünürlüğü 2060p (Ultra HD) 4K kalitesine sahiptir.

Huawei P20 Alınır mı?

Tüm özellikleri açısından kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunan Huawei P20 alınır mı sorusuna verilecek yanıt kesinlikle evettir. Alternatifleri arasında başarılı bir kalitesi bulunmaktadır ve uygun fiyatlı oluşu ile dikkat çekmektedir. Bu noktada daha az özelliği bulunan bir başka telefona markasından dolayı yükse meblağlar verilmesi yerine kesinlikle Huawei P20 seçilmelidir. Kullanıcılarına eşsiz bir film izleme ya da oyun oynama deneyimi sağlayacaktır.

Yorum yapın