Huawei P20 Lite Özellikleri Neler, Alınır mı?

Huawei P20 Lite Özellikleri Neler, Alınır mı? Huawei P20 Lite ürünü dünyanın en büyük Telekom markalarından birisi olan Huawei markasının dikkatleri üzerine toplayan ürünlerinden birisidir. Fiyatları ile alternatifleri arasında oldukça kullanıcı dostu bir yapısı vardır. …

Huawei P20 Lite

Huawei P20 Lite Özellikleri Neler, Alınır mı?

Huawei P20 Lite ürünü dünyanın en büyük Telekom markalarından birisi olan Huawei markasının dikkatleri üzerine toplayan ürünlerinden birisidir. Fiyatları ile alternatifleri arasında oldukça kullanıcı dostu bir yapısı vardır. Ağustos 2022 itibariyle 3 bin 545 TL civarında bir fiyatı olan P20 Lite eşsiz özellikleri ile kullanıcılarının dikkatini çekmektedir. Ürünün başarılı ekran özellikleri ile birlikte 8 çekirdekli CPU’su, 16MP kameraya ek 2 MP kalitesinde ikinci arka kamera ve 16 MP ön kamerası ve 3000 mAh kapasitesindeki bataryası ile kullanıcılarına kalitesini sunmaktadır.

Huawei P20 Lite Özellikleri

P20 Lite kalitesi ile dikkatleri üzerine toplayan bir telefondur. Huawei P20 Lite özellikleri oldukça kapsamlıdır. Alternatifleri arasında uygun fiyatının yanında özellikleri dolayısıyla da öne çıkmaktadır. 5.84 inç ekran boyutunun yanında, üstün kamera deneyimi, 4G deneyimi ve 4.5G deneyimi sağlamaktadır. Ayrıca bunlara ek olarak yüz tanımlama teknolojisine sahip olması da dikkatleri üzerine çekmesine neden olmuştur. Cam kapak gövdesine sahip olan P20 Lite metal çerçevesi sayesinde kusursuz bir görünüme sahiptir. Ayrıca kullanıcılarına arka kapak kısmında parmak okuyucu özelliği ile alternatiflerinden farklı deneyimler sunmaktadır.

Huawei P20 Lite

Huawei P20 Lite Tasarımı ve Donanımı

Huawei markası eşsiz kamerası ile tercih edilen bir marka olsa da kusursuz tasarımları da dikkat çekmektedir. P20 Lite ekran özellikleri    5.84 inç ekran boyutu ile benzersiz bir seyir keyfi sunmaktadır. Ayrıca 432 PPI ekran yoğunluğunun yanında IPS LCD ekran özelliklerini de bünyesinde barındırmaktadır. Bu özellikler ile kapasitif dokunmatik ekran özelliği de dikkat çkmektedir.1080×2280 Full HD ekran çözünürlüğü de tüm özelliklerinin yanına eklendiğinde telefon üzerinde seyir keyfi oldukça artmaktadır.

P20 Lite 16 milyon renk sayısı sayesinde film ve video izlerken ya da herhangi bir dokuman incelenirken dahi görseller oldukça gerçekçi görünebilmektedir. Ayrıca Huawei P20 Lite kusursuz özelliklerinin yanında Multi Touch ve 2.D eğimli ekran özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Ek olarak P20 Lİte içerisinde Emotion UI arayüzünü görmek mümkündür. Bu arayüzü sayesinde kullanıcıların tüm işlemlerini hızlı ve rahatça yapması mümkün hale gelmektedir.

P20 Lite ayrıca ekstra hoparlöre ihtiyaç duyulmadan kaliteli bir ses deneyimin yaşanmasını sağlamaktadır. Ancak Huawei P20 bütün iyi özelliklerinin yanında suya ya da toz dayanıklı olmaması ve 3D görüntülü arama imkanının olmaması dolayısıyla rakiplerinin gerisine düşmektedir.

P20 Lite 3000 mAh batarya kapasitesi ile kullanıcılarına kesintisiz 30 saate kadar konuşma imkânı sunmaktadır. Hızlı şarj özelliği sayesinde hızlı bir şekilde dolan bataryası iler Huawei P20 Lite kullanıcılarını yarı yolsa bırakmayacak bir telefon olarak görülmektedir. Ek olarak, Huawei P20 Lite kullanıcıların zevklerine hitap edebilmek adına altın, pembe, mavi ve siyah renk seçeneklerine sahiptir.

Huawei P20 Lite

 

Huawei P20 Lite İşletim Sistemi

Huawei P20 Lite işlemci olarak bünyesinde kaliteli bir performansı olan HiSilicon Kirin 659 yongasını kullanmaktadır. Ayrıca 64 GB dahili hafızasının yanında 256 GB potansiyeline kadar artırabilen hafıza kartı desteği sunmaktadır.

Huawei P20 Lite işletim sistemi olarak Android 8 yüklü olarak gelmektedir. Huawei markasının kullanıcı arayüzü olan Emotion IU dolayısıyla diğer markalarda görülen çoğu uygulamayı burada görmek mümkün değildir. Ancak Huawei markasının her uygulama için birer alternatif uygulaması Huawei P20 Lite içerisinde yülü halde gelecektir.

Huawei P20 Lite Kamera Özellikleri

P20 Lite kamera özellikleri açısından kullanıcılarının Huawei markasından beklentilerini epeyce karşılamaktadır. Ayrıca kamerası sayesinde klasmanları arasında üst seviyelere ilerlediği görülmektedir. Huawei P20 Lite kamera özelliklerinde 16 MP kamera çözünürlüğüne ve LED flaşına sahiptir. Bu özellikleri sayesinde kullanıcılarına profesyonel fotoğraf çekme imkânı sunmaktadır. Özellikler arasında gülümseme modu yakalama, hızlı çekim modu, HDR, otomatik odaklama gibi özellikleri ile kullanıcıların fotoğraflarının profesyonelleşmesini kolaylaştırmaktadır.

P20 kamera özelliklerine ek olarak 16 MP kamerasının yanında ikinci bir 2MP kamerası bulunmaktadır. Ayrıca kullanıcılarının kaliteli selfie çekebilmeleri adına 16 MP çözünürlüğe sahip bir ön kamerası vardır. Bu sayede yüksek çözünürlüklü özçekimler elde edilmesi mümkün olmaktadır. Ek olarak 1080 Full HD video çözünürlüğü sayesinde kullanıcılarının muazzam videolar çekmesine olanak sağlamaktadır.

Huawei P20 Lite Alınır mı?

P20 Lite kaliteli özellikleri bünyesinde barındıran bir telefondur. Alternatifleri arasında uygun fiyat ve kalite açısından dikkat çeken P20 Lite alınır mı sorusunun cevabı kuşkusuz evet olacaktır. Tasarım, donanım ve yazılım özellikleri incelendiğinde uygun fiyatlı ancak kaliteli telefon arayan kullanıcılar için alınabilecek bir üründür.

Yorum yapın