Huawei Nova 9 SE Özellikleri,Neler Sunuyor?

Huawei Nova 9 SE özellikleri itibariyle orta – üst segment telefon arayanlara hitap etmeyi başarıyor. Tasarımının yanında teknik özellikleriyle de dikkatleri üzerine çeken bu model, özellikle akıllı telefonlar arasında diğer modellere kıyasla rekabetçi bir yapıda …

Huawei Nova 9 SE

Huawei Nova 9 SE özellikleri itibariyle orta – üst segment telefon arayanlara hitap etmeyi başarıyor. Tasarımının yanında teknik özellikleriyle de dikkatleri üzerine çeken bu model, özellikle akıllı telefonlar arasında diğer modellere kıyasla rekabetçi bir yapıda bulunuyor. Şık tasarımı, yüksek kamera çözünürlüğü, akıcı ve iyi performans özellikleri ve diğer detayları ile birlikte Huawei Nova 9 SE fiyatı ile de öne çıkıyor.

Huawei Nova 9 SE Kamera Özellikleri

Huawei Nova 9 SE kamera açısından kullanıcıların beklentisini üst seviyede karşılamaya yardımcı oluyor. 108 MP çözünürlüğe sahip olan kamerası, serinin de bu kadar yüksek kaliteye sahip ilk modeli oluyor. Bu sayede farklılık yaratan model, kamera yapısı sayesinde amiral gemisi olmayı da başarıyor.

Huawei Nova 9 SE
 

Huawei Nova 9 SE kameralı arka kısımda 4 adet kamerayı içeriyor. En üste daire şeklinde olan kısımda ana kamera, alttaki dairede ise ultra geniş açıya sahip olan kamera yer alıyor. Belirtildiği gibi ana kamera 108 MP çözünürlük taşıyor. F/1.9 diyafram açıklığında ve 0.7 mikrometre lense sahip. Faz algılamalı olduğu için de otomatik odaklanma kullanıyor. Ana kamera yapısında gyro-EIS desteğinin de olması sayesinde Full HD çözünürlükte video kaydı yapabilirsiniz. Huawei Nova 9 SE ultra geniş açılı kamera kısmında da 8 MP çözünürlük sunuluyor.

Kamera bloğunda yer alan iki dairenin arasında ise diğer iki kamera yer alıyor ve ayrıca LED flaş da başarıyla konumlandırılmış. Burada yer alan kameralar portre modunda çekilecek olan fotoğraflara derinlik katması açısından işlev görüyor.

Toplamda 4 kamera ayarını kamera uygulamasından rahat şekilde yapabilirsiniz. 8x yakınlaştırma sunan model ayrıca pek çok kamera arayüzü de sunarak fotoğraf çekiminize uygun olacak şekilde ayarlamaları da yapabilmenizi sağlıyor. Yapay zeka moduna da sahip olan kamera kısmı böylece çekimlerinizde en ideal açıları kolayca bulmanıza olanak tanıyor.

Ön kamera kısmında ise 16 MP ölçüsünde kamera bulunuyor ve Full HD video kaydına izin veriyor. 90 derecelik açıyla çekim yapıyor ve beklentileri karşılıyor. Özellikle hem ön hem de arka kamerada içerik üreticileri ya da sıkı sosyal medya kullanıcıları için eğlenceli detaylar yer alıyor. Örneğin aynı anda hem ön hem de arka kamera ile çekim yapabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraf veya videoları da kolay şekilde telefon üzerinde düzenleyebilirsiniz.

Huawei Nova 9 SE Tasarım Özellikleri

Huawei Nova 9 SE tasarım açısından kullanıcıların beklentilerini karşılayacak şekilde geliştirilmiş. Şık tasarımı ile ilk bakışta bile hoşa gitmeyi başarıyor. 7,94 mm ince profili ile kaba görünümden uzak duruyor. Kristal mavi rengiyle de tasarım detaylarını başarıyla tamamlıyor. Ön tarafta düz, arka panelde ise kenarlara doğru yayılan kavisli yapı bulunuyor.

Huawei Nova 9 SE

 

Arka yüzeyi ise tamamen cam malzemeden oluşuyor ve göz alıcı bir parlama da sağlıyor. Aynı zamanda darbelere ve çizilmelere karşı arka panel böylece güçlendirilmiş durumda. Modelin ekran kısmında ise kendiliğinden ekran koruma filmi bulunuyor. Bu da modele olumlu puan getiren detaylar arasında yer alıyor.

Huawei Nova 9 SE tasarım özellikleri açısından kolay şekilde yönetilmesi için kullanıcı dostu detaylar içeriyor. Sağ kenarda parmak izi sensörü yer alıyor. Bu sensör aynı zamanda güç tuşu görevi de görüyor. Diğer bir ekran açma yöntemi olarak da biyometrik yüz okumayı da kullanabilirsiniz. Ses butonları da parmak izi sensörünün üzerinde yer alıyor ve SIM yuvasının üst kenarında konumlanıyor. Buradan ayrıca microSD yuvasına da ulaşabilirsiniz.

Huawei Nova 9 SE Ekran Özellikleri

Huawei Nova 9 SE ekran özellikleri bakımından da 6,78 inç boyut sunuyor. 1.05 mm’lik ince çerçevesi ise ekrandan tam görüntü almanızı kolaylaştırıyor. Bu sayede ekran gerçekten şık ve etkileyici görünüyor. Huawei Nova 9 SE IPS LCD panel kullanılmış ve çözünürlük de yüksek tutulmuş durumda. 1080×2388 piksel sunan modelde FHD+ görüntü alabiliyorsunuz.

Huawei Nova 9 SE ekran yenileme hızı olarak da 90 Hz değere sahip ve bu sayede özellikle oyunlarda akıcı bir grafik elde edebilirsiniz. Ayarlar kısmından görüntüyü sizin için en ideal hale getirmek için de çeşitli ayarlamaları çok kolay şekilde yapabilirsiniz. Yüksek yenileme hızı şarj üzerinde etkili olduğundan bunu isterseniz ayarlardan düşürebilirsiniz.

Huawei Nova 9 SE

 

Huawei Nova 9 SE Teknik Özellikler

Huawei Nova 9 SE teknik özellikler bakımından Snapdragon 680 işlemci ile dikkat çekiyor. Bu işlemci oldukça iyi bir performans verdiğinden çeşitli uygulamaları ya da oyunları sorunsuz ve akıcı şekilde kullanabilirsiniz. Ekran arası geçişlerde bile akıcı bir deneyim sunmayı başarıyor. Özellikle 8 GB RAM ile desteklenmiş olan işlemci bu sayede de hız konusundan tatmin edici performans sağlıyor.

Huawei Nova 9 SE depolama alanı da 128 GB olmasına karşılık hafıza kartı kullanımına izin verdiği için istediğiniz kadar depolamayı da yükseltmeniz mümkün.

Bu özellikleri ile Huawei Nova 9 SE alınır mı sorusuna yanıt verilecek olursa fiyatına göre gerçekten iyi bir performans ürünü olarak model öne çıkıyor. Avantajlı özelliklerinin yanında EMUI 12 kullanması da sade ara yüz işletim sistemi tercih edenler için ayrı bir değer oluyor. Kolay kullanılır yazılımı ile üçüncü parti uygulamaları da sorunsuz yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Yorum yapın