Huawei Nova 5T Özellikleri

Birçok kişi Huawei Nova 5T ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyebilir. Bu cihaz hakkında bilinmesi gereken birçok detay mevcut. Huawei, geliştirdiği pek çok telefon modeli ile öne çıkan bir marka olurken bu marka, bu zamana …

Huawei Nova 5T

Birçok kişi Huawei Nova 5T ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyebilir. Bu cihaz hakkında bilinmesi gereken birçok detay mevcut.

Huawei, geliştirdiği pek çok telefon modeli ile öne çıkan bir marka olurken bu marka, bu zamana kadar yaptıklarıyla da biliniyor. Aslına bakarsak Huawei’nin geliştirmiş olduğu Nova 5T modeli, 27 Ağustos 2019 tarihinde piyasaya sürüldü. Bu modelin günümüzde halen popülerliğini korumasının arkasında yatan nedenlerden birisi Google Play hizmetlerini desteklemesi olarak ifade edilebilir. Peki cihazın özellikleri ve fiyatı ne?

Huawei Nova 5T Özellikleri

Donanım ve Yazılım

Huawei’nin geliştirmiş olduğu bu telefonun dikkat çeken özelliklerinden birisi 48 MP ana kameraya sahip oluşu. Bununla birlikte arka tarafında 16 MP geniş açılı, 2 MP makro ve 2 MP derinlik kamerası bulunan telefonun ön kısmında 32 MP kamera yer alıyor. Arka tarafıyla 4K 30 FPS video çekimi yapmak mümkün olurken ön tarafında 1.080 piksel 30 FPS çekim imkanı sağlanıyor.

Huawei Nova 5T

Android 9 işletim sistemine yer veren Huawei Nova 5T, 128 GB depolama alanı ile birlikte geliyor. Bununla beraber müşteriler, ister 6 GB RAM ister 8 GB RAM seçeneğini tercih edebilir. Cihazın bataryasından da söz etmek gerekir. Pil kapasitesi 3.750 mAh olan akıllı telefonun 22,5 watt hızlı şarj desteği bulunmakta. 4 farklı renk seçeneğiyle beraber gelen bu modelin diğer özellikleri arasında Bluetooth 5.0 desteği, USB Type-C 2.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ve LTE gibi çeşitli teknolojiler yer alıyor.

Fiyatı

599 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan cihazın ülkemizdeki fiyatı ortalama 7.499 TL olarak bizleri karşılıyor. Hatta ürün, bir aralar 6.000 liraya kadar düşmüş durumda. Ürünün fiyatının dolar kuruna göre bu kadar uygun olmasının sebebi stokta kalan ürünler olabilir. Çünkü bilindiği üzere ürün, 2019 yılında çıktı. Bu dönemden beri kalan ürünler, ürünün fiyatının daha az artmasına yol açabiliyor.

Yorum yapın