Huawei Mobil Services Uygulamaları

Huawei kullanıcılarının tercih etmiş olduğu Huawei Mobil Services uygulamaları hakkında bu içeriğimizde sizlere bu uygulamaları tanıtıyor olacağız. Huawei, Google Play Services kullanımını ABD’nin aldığı karar doğrultusunda zorunlu olarak bıraktıktan sonra HMS Core adında yeni bir …

Huawei Mobil Services Uygulamaları

Huawei kullanıcılarının tercih etmiş olduğu Huawei Mobil Services uygulamaları hakkında bu içeriğimizde sizlere bu uygulamaları tanıtıyor olacağız.

Huawei, Google Play Services kullanımını ABD’nin aldığı karar doğrultusunda zorunlu olarak bıraktıktan sonra HMS Core adında yeni bir hizmet vermeye başladı. Huawei kullanıcıları, artık yeni model Huawei marka akıllı telefonlarda HMS yani Huawei Mobil Services ile karşılaşabiliyor. Bu hizmet ile beraber pek çok uygulama, kullanıcılar ile buluşuyor.

Huawei Mobil Services Uygulamaları

Eğlence

HMS ile beraber pek çok eğlence uygulaması bizleri karşılıyor. Bunlardan ilki ve popüler olanı AppGallery olarak açıklanabilir. AppGallery, Play Store gibi bir uygulama mağazası. Kullanıcılar, bu mağaza ile beraber uygulama indirip kurabiliyor. Oyun, sağlık veya sosyal medya gibi pek çok kategoride uygulama kurmanın mümkün olduğu bu yazılımın yanı sıra bir diğer yazılım olan Huawei Müzik ise cihazlar arası akış desteği ile birlikte müzik dinlemek için harika bir yol sunuyor.

Bir diğer uygulama olan Huawei Temaları, pek çok özelliğe sahip bir tema seçme aracı. Cihaz sahipleri tema, yazı tipi, zil sesi ve duvar kağıdı gibi pek çok seçenek arasından istediği tasarımı ortaya koyup kendi stilini oluşturabiliyor olacak.

Akıllı Seyahat

Petal Maps, harita uygulaması olarak bizleri karşılıyor. Uygulamanın özellikleri arasında navigasyon, yaşam hizmetleri ve konum arama gibi çeşitli şeyler bulunuyor. Bir diğer uygulama olan Huawei Asistanı ise akıllı bir asistan olarak insanların yanında yer alıyor. Bir kaydırma hareketi ile kullanılabilen bu sistem, hayatı kolaylaştırmanın bir yolunu vaat ediyor.

Huawei Mobil Services Uygulamaları

Spor ve Sağlık

Spor ve sağlık konusunda Huawei Mobil Services uygulamaları arasında Huawei Sağlık uygulamasına yer veren şirket, spor yaparken veya diğer aktiviteler sırasında sağlık takibi yapma imkanını sunuyor.

Akıllı Ofis

Akıllı ofis kategorisinde bizleri karşılayan pek çok yazılım bulunmakta. Bunları şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Huawei Kimlik -> Tek bir hesapla birden fazla cihazda Huawei hizmetlerine erişme
  • Petal Search -> Alışveriş, seyahat veya web sitesi gibi pek çok türde arama yapma
  • Huawei Mobil Bulut -> Bulut depolama hizmeti
  • Huawei Tarayıcı -> İnternet tarayıcısı

Yorum yapın