HUAWEI MatePad Pro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Huawei MatePad Pro özellikleri ve fiyatı ile müşterilerin merak gidermek istediği bir ürün olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Huawei’nin yakın zamanda çıkarmış olduğu bir tablet olan MatePad Pro, kendine has özellikleri ve sunduğu donanım kalitesi ile …

HUAWEI MatePad Pro

Huawei MatePad Pro özellikleri ve fiyatı ile müşterilerin merak gidermek istediği bir ürün olarak bizlerin karşısına çıkıyor.

Huawei’nin yakın zamanda çıkarmış olduğu bir tablet olan MatePad Pro, kendine has özellikleri ve sunduğu donanım kalitesi ile pek çok kişinin severek kullandığı bir cihaz. Bunun yanı sıra bu cihazı almak isteyen birçok müşteri de sırada bekliyor. Bu cihaz ile ilgili merak edilen pek çok detaya değinmek istiyoruz.

HUAWEI MatePad Pro İncelemesi

Kullanıcıların sınırları zorlayacağı MatePad Pro’da ekranın geniş bir alan kaplamasıyla kullanıcılar rahatlıkla ekrana odaklanabilirken aynı zamanda şık bir tasarım müşterilerin yanında yer alıyor. Ciddi performans artışı ile insanları memnun etmeyi başaran Huawei’nin bu modeli, aynı zamanda çoklu ekran desteğine de sahip. Çoklu ekran desteği sayesinde telefon ekranı tablete bağlanabiliyor. 246 mm genişlik, 159 mm yükseklik ve 7,2 mm kalınlık ile birlikte gelen MatePad Pro’nun ağırlığı 460 gram olarak yer alıyor.

HUAWEI MatePad Pro

Gece yarısı grisi rengine sahip olan Huawei MatePad Pro, 10,8 inç ekran boyutunun yanı sıra 16,7 milyon renk desteği içeriyor. LCD ekran tipinin yanı sıra ekran çözünürlüğü 2.560 x 1.600 piksel olarak yer alıyor. Tabletin dikkat çeken bir diğer özelliği köşelerinin yuvarlatılmış bir şekilde bulunması. 8 çekirdeğe sahip olan cihazda Cortex A76 ve Cortex A55 modelleri yer almakta. Ayrıca tabletin GPU tarafında 16 çekirdek Mali G76 bulunuyor.

Android 10 işletim sistemi üzerinde EMUI 10.0.1 arayüzü ile birlikte müşterileri karşılayan MatePad Pro, 6 GB RAM ile beraber 128 GB depolama alanı sunuyor. Kullanıcılar, isterse 256 GB’a kadar hafıza kartı ekleyebiliyor. 13 MP arka kameraya sahip olan cihazın 4.160 x 3.120 piksel fotoğraf çözünürlüğü bulunurken video çekimi sırasında 3.840 x 2.160 piksel çözünürlüğe ulaşılabiliyor. Aynı zamanda ön kamera içeren tabletin ön kamerası 8 MP olarak belirtiliyor.

7.250 mAh batarya kapasitesi bulunan tabletin ülkemizdeki fiyatını incelediğimizde ürünün fiyatının son zamanlarda yükseldiği ve 6.500 liranın üzerinde yer aldığı görülüyor.

Yorum yapın