HUAWEI MateBook X Pro İncelemesi

Huawei MateBook X Pro, sunduğu pek çok yenilik ile bilinmesi gereken bir dizüstü bilgisayar. Peki bilgisayarın sunduğu özellikler neler? Huawei, bu zamana kadar müşterileri için elinden geleni yaparak pek çok ürün modelini piyasaya ekleyen bir …

HUAWEI MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro, sunduğu pek çok yenilik ile bilinmesi gereken bir dizüstü bilgisayar. Peki bilgisayarın sunduğu özellikler neler?

Huawei, bu zamana kadar müşterileri için elinden geleni yaparak pek çok ürün modelini piyasaya ekleyen bir şirket. Akıllı telefon, tablet ve akıllı saat gibi ürünlerin yanı sıra dizüstü bilgisayar da üreten Huawei, kullanıcılarına sunduğu MateBook X Pro modeli ile de insanların harika olanaklara el atmasına imkan tanıyor.

HUAWEI MateBook X Pro Teknik Detayları

Huawei’nin yeni cihazları arasında bulunan MateBook X Pro, Windows 10 Home ile gelse dahi Windows 11’e ücretsiz yükseltme desteğine sahip. 13,9 inç ekran ile birlikte bizleri karşılayan modelin ekran tipi LTPS olarak yer alıyor. Ekranın gövdeye oranı %91 olan dizüstü bilgisayarın 3:2 en boy oranı mevcut. 3.000 x 2.000 piksel çözünürlük ile birlikte gelen cihaz 450 nit parlaklık seviyesine kadar ulaşabiliyor.

HUAWEI MateBook X Pro

10 noktalı çoklu dokunma desteği ile beraber dokunmatik ekrana sahip olan Huawei MateBook X Pro, Intel core i7-1165G7 ve Intel Core i5-1135G7 seçenekleri ile birlikte geliyor. Intel Iris X ekran kartını bünyesinde barındıran MateBook X Pro, 16 GB belleğe sahip iken bellek hızı 4.266 MHz olarak yer almakta. Ayrıca cihaz için müşterilerin seçebileceği iki farklı depolama alanı mevcut. Bunlardan birisi 512 GB olurken bir diğeri 1 TB olarak bizleri karşılıyor durumda. Sistem için NVMe PCIe SSD kullanılıyor. Bu SSD’lerin SATA SSD’ye göre kat kat daha güçlü olduğunu belirtelim.

Lityum polimer malzemeye sahip batarya kullanılan MateBook X Pro, 56 Wh kapasiteye sahip olurken 10 saate kadar video oynatma imkanı sunuyor. Bluetooth 5.1 desteğini bünyesinde bulunduran bu modelin girişleri ve çıkışları şu şekilde yer alıyor:

  • 2 adet USB Type-C (4K 60 Hz ekran destekliyor, 40 Gbps)
  • 3.5 mm kulaklık ve mikrofon jakı

Parmak izi destekleyen güç tuşuna sahip olan, 4 hoparlörü bulunan, 2 mikrofona sahip ve 1 MP 720 piksel kameraya yer veren cihazın uygun fiyatlı modeli Türkiye’de 15.000 TL civarında bir fiyat ile kullanıcılarla buluşuyor.

Yorum yapın