Huawei Matebook D16 Özellikleri Neler?

Huawei Matebook D16 Özellikleri Neler? Huawei Matebook D16, içerisinde bulunan çoklu ekran işbirliği özelliğiyle pek çok kullanıcının dikkatini çekmekte olan bir dizüstü bilgisayardır. Kullanıcıların seveceği pek çok özelliği içerisinde taşıyan bu model, tasarımsal olarak yeni …

Huawei Matebook D16

Huawei Matebook D16 Özellikleri Neler?

Huawei Matebook D16, içerisinde bulunan çoklu ekran işbirliği özelliğiyle pek çok kullanıcının dikkatini çekmekte olan bir dizüstü bilgisayardır. Kullanıcıların seveceği pek çok özelliği içerisinde taşıyan bu model, tasarımsal olarak yeni bir boyuta geçilmesini amaçlayarak üretilmiştir.

İhtiyaç Duyulandan Daha Geniş Ekran

18.4 mm yüksekliği ve 16.1 inç ekranı sayesinde Huawei Matebook D16 kullanıcıların ihtiyaçları olandan çok daha büyük bir ekran sunmaktadır. Büyük ekranın sağladığı kullanım konforunu deneyimlemek isteyen kullanıcıların seçenekleri arasında olan Huawei Matebook D16  ekran gövde oranının %90 olarak bilinmektedir. Huawei Matebook D16 sahip olduğu 4.9 mm ultra ince çerçevesi sayesinde aynı anda iki işi yapmayı mümkün kılmaktadır. Görüş alanının çok daha net olduğu bu dizüstü bilgisayar, %100 sRGB renk gamı sunmaktadır. Ekranın düşük mavi ışığa sahip olması ise kullanıcılarına çift göz konforu sunmaktadır.

Huawei Matebook D16

Zarif ve Estetik Tasarım

Kullanıcıları için Huawei Matebook D16 kullanımı kadar, tasarımın zarifliği de ilgi çekmektedir. Oldukça geniş bir ekranla kullanımı en verimli hale getiren bu dizüstü bilgisayar, 1.74 kg hafifliği ile kolaylıkla taşınabilmektedir. Huawei Matebook D16 oldukça ince bir yapıya sahip olmas sebebiyle de, bilgisayarlarında zarifliği isteyenlerin ilk seçenekleri olmaktadır. Kolaylıkla taşınabilir olması, Huawei Matebook D16 modelini ihtiyacınız olan her an kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Gelişmiş Wi-Fi Kullanımı

Huawei Matebook D16, Wi-Fi 6’yı desteklemektedir. En yeni kablosuz standarta sahip olmasıyla ünlenen Wi-Fi 6, diğer sürümlerine göre çok daha hızlı şekilde internet bağlantısı sunmaktadır. İnternet üzerinden halletmeniz gereken işlerinizi kısa yoldan ve verimli şekilde halletmenizi sağlayan bu model, yüksek hızın tadını çıkartmanızı sağlamaktadır.

Bu dizüstü bilgisayar Huawei Share sayesinde teknolojilerin birbirine bağlanması konusunda da kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Huawei Share adı verilen bu bağlantı uygulaması, telefonunuzun ekranını bilgisayara kolaylıkla yansıtmanızı mümkün kılmaktadır. Gün içerisinde görüntülü konuşmalar gerçekleştiren kullanıcıların, konuşmalar esnasında farklı ekranları da bilgisayarlarında açabilmesi bu uygulama sayesinde gerçekleşir. Bilgisayar ve telefon arasında kolaylıkla dosya aktarımı yapma gibi pratik bir kullanıma sahip olan model, çoklu ekran iş birliği sağlamaktadır. Farklı teknolojiler bu model üzerinden tek dokunuşta kurularak, hızlıca kullanılmaya başlanabilir.

Huawei Matebook D16

Kusursuz Performans

Huawei Matebook D16 performans açısından en verimli şekilde çalışabilmesi adına üretilmiş bir dizüstü bilgisayardır. AMD Ryzen 5 4600H işlemcisi sayesinde bilgisayar içindeki veri akışının en hızlı ve verimli şekilde gerçekleşmesi konusunda yardımcı olmaktadır. İçerisinde bulundurduğu 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı sayesinde 4.2 GHz saat hızına sahip olmaktadır. Bu hız kullanıcıların aynı anda bir çok uygulamayı kullansalar bile, herhangi bir verim ve hız düşüklüğü yaşamıyor olmalarını sağlamaktadır. Pek çok farklı alanda çalışmalar yapabileceğiniz dizüstü bilgisayarınız, video düzenleme konusunda da üstün bir hizmet sunmaktadır. Videolarını hızlı ve kolay şekilde düzenlemek isteyenler için bu işlemi en basite indirgeyen programları bulunmaktadır.

Farklı Ses Modları

Huawei Matebook D16 7.1’e kadar, çok kanallı surround ses sistemine sahiptir. Sahip olduğu bu ses sistemi sayesinde, dinlemek istediğiniz herhangi bir ses üzerinde hiçbir bozulma meydana gelmez. Bilgisayarın içerisinde var olan 4 farklı ses modu, kullanıcıların ruh hallerine göre tercih edebilecekleri şekilde bulunmaktadır. Şarj etme konusunda da kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlayan bu model, herhangi bir USB-C uyumlu cihazla şarj edilebilmektedir.

Ferah ara yüzü ve karanlıkta kullanımı kolaylaştıran aydınlatmalı klavye ile Huawei Matebook D16, pek çok kullanıcını favorisi haline gelmektedir. Huawei Matebook D16  özellikleri arasında gömülü bir kameraya sahip olması bulunmaktadır. Kullanıcıların diledikleri zaman açabildikleri bu kamera, büyük bir kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Güç düğmesi ise parmak izi sensörüne sahiptir. Dolayısıyla güç düğmesine basıldığı taktirde hem işletim sistemi başlamış hem de oturum açılmış olacaktır. Vakit kayıpları hakkında yapılan bu özellik ile bu model hem hızlı hem de oldukça güvenli bir kullanım sağlamaktadır.

Kullanım Esnasında Sessizlik

Huawei Matebook D16 işlemci sahip olduğu 4000-H serisi ile ilgileri üzerine toplasa da, çalışma esnasında gürültüsü yok denecek kadar azdır. Huawei Matebook D16 modeli çift şekilde tasarlanmış fan sistemine sahiptir. Huawei Shark fan sistemi adı verilen bu sistemin kanatları yalnızca 0.2 mm boyutunda üretilmiştir. Fan gürültüsünü neredeyse tamamen engelleyen bu sistem, kullanıcıların çalışma kapasitesini de yüksek oranda arttırmaktadır.

Yorum yapın