Huawei Mate 10 Pro Özellikleri, Alınır mı ?

Huawei Mate 10 Pro serinin önemli modellerinden birisi olarak öne çıkıyor. Özellikle tasarım, işlemci ve kamera kısmında öne çıkan özellikleri ile kullanıcıların beklentilerini doğru şekilde karşılamayı da başarıyor. Huawei Mate 10 Pro özellikleri itibariyle kullanıcı …

Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro serinin önemli modellerinden birisi olarak öne çıkıyor. Özellikle tasarım, işlemci ve kamera kısmında öne çıkan özellikleri ile kullanıcıların beklentilerini doğru şekilde karşılamayı da başarıyor. Huawei Mate 10 Pro özellikleri itibariyle kullanıcı odaklı geliştirilmiş durumda. Bu sayede de farklı beklentileri olan kullanıcıların isteklerini karşılamayı başarıyor.

Huawei Mate 10 Pro Tasarım Detayları

Huawei Mate 10 Pro tasarım açısından estetik yapısı ile öne çıkmayı başarıyor. Metal ve camın bir araya getirilmesiyle oluşan tasarımı, ince ekran ile tamamlanıyor. Bu sayede de telefonu elinizde tutarken şık bir telefon kullandığınızın farkında oluyorsunuz. Huawei Mate 10 Pro ekran açısından ince tasarımı ile kullanırken veya yanınızda taşırken de avantaj yaratmayı başarıyor. Arka yüzü ise yine cam malzeme ile işlenmiş durumda. Burada kullanılan Gorilla Glass 5 koruma darbelere karşı da belirli seviyede koruma sunmayı başarıyor.

Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro renk seçenekleri olarak farklı renklerde kullanıcılara sunuluyor. Mavi, gri, kahverengi ve tatlı sarı renkleri ile herkesin beğenilerine hitap etmeyi başarıyor. Ağırlık olarak ise 178 gram, kalınlık olarak ise 7,9 mm detaylara sahip.

Tasarım detayları olarak bir diğer önemli nokta ise cam malzeme tasarımda kullanılmış olsa da telefon üzerinde parmak izlerini çok fazla tutmuyor. Bu sayede de her zaman temiz görünüyor. Ayrıca IP67 sertifikasına sahip olduğu için 1 metreye kadar 30 dakika olacak şekilde suya karşı da geçirmezlik sunuyor.

Huawei Mate 10 Pro parmak izi sensörü de bulunuyor. Arka tarafta, kamera kısmının altında bulunan bu sensöre parmağınız rahat şekilde oturuyor. Modelin sağ kenarında ise güç ve ses butonları yer alıyor. Sol tarafta ise SIM kart yuvası yer alıyor. Alt kısımda ise USB yuvası ile hoparlör bulunuyor.

Huawei Mate 10 Pro hoparlör olarak beklentileri de karşılıyor. Mono olmadığı için çoklu ses çıkışına izin veriyor. Ancak özellikle bass yapısı baskın olan müziklerde sesin daha tiz çıktığını da belirtmek gerekiyor.

Huawei Mate 10 Pro SD kart yuvası ise bulunmuyor. Başka bir deyişle telefona harici hafıza ekleyemiyorsunuz. Bu da eğer çok fazla depolama yapıyorsanız sadece cihazın dahili hafızası ile idare etmeniz anlamı taşıyor. Model 64 ve 128 GB ile piyasaya sürülüyor. Ortalama bir kullanımda iki modelin sunduğu bellek seçeneği yeterli gelecektir.

 

Huawei Mate 10 Pro

 

Huawei Mate 10 Pro Ekran Özellikleri

Huawei Mate 10 Pro ekran kısmında ise 6 inç boyutu ile elinize rahat sığan bir yapıda. Büyük ekranlı telefon kullanmak istemeyenler için model ideal seçenekler sunuyor. Ekranı tek elle kullanabildiğiniz için günlük yaşamda işlerinizi sorunsuz şekilde halledebilirsiniz. Huawei Mate 10 Pro OLED ekranı tercih etmiş durumda ve renkler de oldukça canlı şekilde görülüyor. S

Ayrıca HDR10 uyumlu ekran yapısı 18:9 görüntüleme ve 1080×2160 çözünürlük sunuyor. Bu da video veya film izlerken çok net bir görüntü almanıza yardımcı oluyor. Ayrıca ekran çözünürlüğünü değiştirmeye de model izin veriyor. Ekran ayarları kısmından göz konforu, renk sıcaklığı, görüntüleme modu gibi işlevsel yapıda olan özellikleri de ayarlayabilirsiniz.

Huawei Mate 10 Pro kamera olarak ise arkasında bulunan Lecia çift kamera sistemiyle beklentileri karşılıyor. 12 MP ve 20 MP olan kameralar net kalitede fotoğraf ve video çekimi için yardımcı oluyor. Video noktasında ise 30 kare 4K video kaydı yapmaya izin veriyor. FHD’de ise 60 kareye kadar bu rakam çıkıyor.

Huawei Mate 10 Pro

 

Huawei Mate 10 Pro İşletim Özellikleri

Huawei Mate 10 Pro işletim sistemi olarak Android 8.0 Oreo sürümünü kullanıyor. Fakat arayüz olarak ise Huawei’nin kendi geliştirdiği EMUI görülüyor. Arayüz uygulama tepsisi içermiyor, başka bir deyişle telefona yükleyeceğiniz uygulamalar ekrana yerleşiyor.

Kullanılan işletim sistemi ile işlevsel şekilde istediklerinizi yapabiliyorsunuz. Bu noktada işe çok yarayacak detaylar bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Uygulama ikonuna basılı tuttuğunuzda buradan açılacak olan kısayol menüsü uygulama ile ilgili kısayolları gösteriyor. Bir başka özellik ise uygun bağlantı kablosu ile cihazı monitör veya televizyona bağlayarak kullanabilirsiniz.

Huawei Mate 10 Pro teknik özellikler bakımında da işlemci olarak Kirin 970 yonga setini tercih etmiş. 8 çekirdekli 4 adet 2.4 GHZ A73 çekirdekler fazlasıyla cihazın hızlı şekilde çalışmasını sağlıyor. Performans açısından akıcı bir kullanım sunan işlemci yapısı günlük kullanımın yanında oyun gibi uygulamalar için de beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Huawei Mate 10 Pro batarya olarak ise 4000 mAh kapasiteye sahip batarya kullanıyor. Bu da ortalama bir kullanım ile 1 – 2 gün boyunca şarj ihtiyacı olmadan rahatlıkla cihazı kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Modelde eksiklik sayılacak kısımlardan bir tanesi ise Bluetooth 5 yerine Bluetooth 4,2 kullanıyor olması. Aynı zamanda FM radyo özelliği de bulunmuyor.

Huawei Mate 10 Pro Alınır mı?

Mate 10 Pro alınır mı sorusuna sunduğu özellikler ile olumlu yanıt vermek mümkün. Telefon performansı için önemli olan GeekBench 4 sonuçlarına göre tek çekirdek skoru ile 1903, çoklu çekirdek skorunda ise 6630 puan toplamış durumda. Haliyle akıcı çalışma ve güçlü performans özellikleri taşıyor. Özellikle muadili pek çok modele göre performans özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Bu özellikleriyle de üst orta model isteyenler için ideal özellikler gösteriyor.

“Huawei Mate 10 Pro Özellikleri, Alınır mı ?” üzerine bir yorum

Yorum yapın