Huawei Freebuds Pro Teknik Özellikleri ve Performansı

Huawei Freebuds Pro, sunduğu özellikler ile pek çok kullanıcının gönlünde taht edinmiş bir ürün olarak yer alıyor. Peki ürünün özellikleri neler? Son dönemlerde kablosuz kulaklıkların rağbet gördüğü bir piyasada yer alıyoruz. Kablolu kulaklıkların yerini alan …

Huawei Freebuds Pro

Huawei Freebuds Pro, sunduğu özellikler ile pek çok kullanıcının gönlünde taht edinmiş bir ürün olarak yer alıyor. Peki ürünün özellikleri neler?

Son dönemlerde kablosuz kulaklıkların rağbet gördüğü bir piyasada yer alıyoruz. Kablolu kulaklıkların yerini alan bu tür cihazlar, kullanıcıların kablo karmaşası yaşamadan rahatlıkla müzik dinleyebilmelerine olanak tanıyor. Kablosuz kulaklıklar furyasına katılan Huawei, pek çok model çıkarmış bulunuyor. Bu modellerden birisi de Freebuds Pro olarak yer almakta. Uygun fiyatıyla karşımıza çıkan bu modelin pek çok teknik detayı bilinmeli.

Huawei Freebuds Pro İncelemesi

Huawei’nin bizlere sunmuş olduğu Freebuds Pro, 26 mm yüksekliğinde ve 29,6 mm genişliğinde yer alırken aynı zamanda 21,7 mm derinliğe sahip bir yapıyı barındırıyor.6,1 gram ağırlık ile beraber her yere rahatlıkla taşınabilen bu ürün, kutusuyla beraber cebe sığacak boyutta bulunmakta. Gümüş, beyaz ve siyah renklere sahip olan ürünün konuşma modu ve aktif gürültü azaltma gibi çeşitli özellikleri yer alıyor.

Huawei Freebuds Pro

Ürünün bataryasına da değinmek gerekiyor. Her bir kulaklık 55 mAh kapasiteye sahip iken bununla beraber kablosuz kulaklık kutusunda da batarya yer alıyor. Bu bataryanın 580 mAh olduğunu ifade edelim. Bu sayede müzik dinlerken eğer şarj biterse ürün, kutuya yerleştirildikten sonra şarj olabiliyor. Yaklaşık 5 doluma kadar şarj imkanı bulunuyor. Evden doldurulduğunda ise 6 doluma kadar kullanmak mümkün. Bu da saatlerce kullanmayı mümkün kılıyor.

11 mm dinamik sürücüye sahip olan Huawei Freebuds Pro, Bluetooth 5.2 desteği ile beraber gelirken aynı zamanda EMUI 10.1 ve üzeri yazılımda çalışabiliyor. Cihazı kullanırken ANC aktif olduğu takdirde 5 saate kadar müzik dinlenebilirken ANC devre dışıyken 8 saate kadar müzik dinlemek mümkün oluyor. Arama yapıldığında ise ANC aktif iken 2,5 saat ve ANC devre dışı iken 3 saatlik arama yapmak mümkün.

Huawei’nin bir ürünü olan Freebuds Pro, USB Type-C ile beraber 6 watt kablolu şarj desteği sunuyor. Kablosuz bir şekilde ise 2 watt güç ile dolum yapılabiliyor. 2.000 TL’ye yakın bir fiyatı bulunan ürünün kutu üzerinde 40 dakikada, kablo ile 1 saatte ve kablosuz 2 saat içerisinde şarj olduğunu belirtebilir.

Yorum yapın