Huawei Band 7’yi didikliyoruz !

Huawei Band 7 Huawei Band 7, ultra ince tasarımı ile kullanıcıların beğenisine sunulmuş, bir çok özelliği aynı anda bulunduran bir akıllı saat modeli olarak biliniyor. Bu modeli diğer pek çok modelden ayıran farklılıkları bulunuyor. Bu …

Huawei Band 7

Huawei Band 7

Huawei Band 7, ultra ince tasarımı ile kullanıcıların beğenisine sunulmuş, bir çok özelliği aynı anda bulunduran bir akıllı saat modeli olarak biliniyor. Bu modeli diğer pek çok modelden ayıran farklılıkları bulunuyor. Bu farklılıklar yalnızca tasarımsal olarak değil, sistemsel olarak geliştirilen değişiklikleri de içeriyor. Çerçevesiz görünümünün akıllı saatler arasında oldukça yeni olması sebebiyle bu akıllı saat, oldukça popüler olan bir model olarak biliniyor. Ekranının daha büyük olması pek çok kullanıcı açısından bu modeli en çok tercih edilen modellerden biri yapıyor. Ekranı büyürken saat bantının ise daha ince şekilde olması ise, estetik açıdan kullanıcıları memnun ediyor. 578 m2’lik ekran alanı ile kullanıcılarına 194 x 368 piksellik kaliteli bir kullanım sunuyor.

 

Telefondaki Fotoğrafları Saate Aktarabilme Özelliği

Huawei Band 7 kullanımı pek çok farklı işletim sistemi ve telefonla eşzamanlı olabilmesi sebebiyle oldukça kullanışlı şekilde bulunuyor. İşletim sistemi fark etmeksizin işlendi telefonun içerisinde bulunan fotoğraflardan istenilen kadarı bu modele aktarılabiliyor. Bu özelliği sayesinde kullanıcılar herhangi bir fotoğraf ulaşmak için telefonlarını kullanmak zorunda kalmıyor. Dilediğiniz fotoğrafı cihazınızın ana ekran yüzü yapmanıza da, bu özelliği yardımcı oluyor.

 

Cilde herhangi bir zarar vermeden bile kolaylıkla saran bandı sayesinde kullanıcılara kolay bir kullanım imkanı sünüyor. Dört çerçeveleri sayesinde ekranın oldukça estetik görünmesini sağlayan tasarımı, kullanıcıların isteğine göre şekillenebiliyor. Ekran kapalıyken bile gerekli bilgilerin gösterilmesi zaten oldukça kullanışlı olması açısından büyük bir önem sağlıyor.

Huawei Band 7

5 Dakikalık Şarj ile 2 Günlük Kullanım Ömrü

Huawei Band 7 şarj oldukça dikkat çekici özellikleri barındırıyor. Yoğun kullanım esnasında bile on güne kadar herhangi bir aksaklık yaşamadan çalışan batarya sayesinde kullanıcılar günün her anında saatlerini kullanabiliyor. Bu modelin özel şekilde geliştirilmiş hızlı şarj özelliği yalnızca 5 dakika şarj edildiğinde bile, yaklaşık iki günlük kullanım sağlıyor. Zamanın kısıtlı olduğu durumlarda bile kolay şekilde şarj edilebilen bu model, kullanıcıların her an kullanımı için oldukça uygun şekilde bulunuyor.

 

Uzun süre giden şarjı sayesinde kullanıcılar herhangi bir aksaklık yaşamadan günün her anında saatlerini kullanmaya devam edebiliyor. Hava olaylarını takip etme konusunda yardımcı olan saat, dolunay veya ilk dördün gibi ayın evrelerini gösterme konusunda da oldukça başarılı.

Özelleştirilebilir Ekran

Huawei Band 7 ekran 1.47 inç büyüklüğü ile, 194 x 368 piksellik bir görüntü kalitesi sağlıyor. Yüksek görüntü kalitesinin haricinde ekranın özelleştirilebilir olması da, bu modelin tercih edilir olmasının altında yatan sebeplerin arasında bulunuyor. Yeşil, siyah ve pembe altın olacak şekilde üç farklı renkle üretilen bu model, kullanıcıların tercih etme imkanı olmasını sağlıyor. Yaşam tarzınıza göre istediğiniz renkte satın alabileceğiniz saatiniz yaklaşık olarak 44.35 x 9.99 mm boyutunda bulunuyor. Saatin kayışsız halinin yaklaşık olarak 16 gram olması sebebiyle, kullanıcılara herhangi bir kullanım zorluğu sağlamıyor. Kaydırma ve dokunma hareketlerini en verimli şekilde gerçekleşmesini sağlayan AMOLED dokunmatik ekran sayesinde kullanıcılar, farklı bir deneyim yaşıyor. Dayanıklı polimer malzemeler ile üretilmiş olması sayesinde Huawei Band 7, uzun yıllar oldukça verimli şekilde kullanılabiliyor. Tasarlanmış üç farklı kayışı bulunması sebebiyle de bu model kullanıcıların isteğine göre şekillenerek, dizayn edilebiliyor. Dokunmatik ekranın yanında ayrıca bir de güç ve işlev düğmesi bulunuyor. Huawei Band 7 işlemci sayesinde oldukça donanımlı şekilde tasarlanmış olan bu saat, kullanıcıların isteklerine göre şekillenebilir özellikleri barındırıyor.

Huawei Band 7

Üç Farklı Sensör

Huawei Band 7 modelinin içerisinde üç farklı sensör bulunuyor. Bu sensörler ivmeölçer, jiroskop ve optik kalp atış hızı sensörü olarak biliniyor. Bu sensörler sayesinde kullanıcıların gün içerisinde gerçekleştirdikleri tüm aktivitelerin değerleri elde ediliyor. Bu gibi sebepler dolayısıyla akıllı saatler özellikle aktif bir spor hayatı olan kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. 5 ATM suya dayanıklı olan bu model sayesinde kullanıcılar 50 metreye kadar saatlerine su içeresinde de kullanabiliyor. Havuzda, okyanusta veya sığ sularda yüzmek için oldukça uygun şekilde bulunan bu model, yüzme aktivitelerini de değerlendiriyor.

 

Kalp atışı hızı izleme, kandaki oksijen seviyesini ölçme gibi önemli değerlerin listelenmesi de Huawei Band 7 özellikleri arasında bulunuyor. Bu değerlerin normalin üstünde seyretmesi durumunda saat kullanıcıları otomatik olarak titreşerek uyarıyor. Spor aktiviteleri ve uyku takibi de bu saat yardımıyla yapılabilecek takiplerin arasında bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar bu esnada vücutlarında ne gibi değişiklikler olduklarından haberdar oluyor.

“Huawei Band 7’yi didikliyoruz !” üzerine bir yorum

Yorum yapın