Honor 8X Özellikleri

Türkiye’de halen ilgi gösterilen bir akıllı telefon modeli olan Honor 8X, duyurulduğu günden bu yana pek çok kullanıcının kullandığı bir cihaz. Türkiye’de Huawei’nin pek çok telefonu kullanılıyor. Daha önce Huawei’nin alt şirketi olan fakat 2020 …

Honor 8X

Türkiye’de halen ilgi gösterilen bir akıllı telefon modeli olan Honor 8X, duyurulduğu günden bu yana pek çok kullanıcının kullandığı bir cihaz.

Türkiye’de Huawei’nin pek çok telefonu kullanılıyor. Daha önce Huawei’nin alt şirketi olan fakat 2020 yılından sonra bağımsız bir şekilde iş yapmaya başlayan Honor’un geliştirmiş olduğu bu akıllı telefon, 2018 yılında yani Honor’un Huawei çatısı altında olduğu zaman geliştirildi. Geliştirildiği günden bu yana pek çok müşterinin tercih ettiği cihaz, günümüzde halen yeterli özelliklere sahip olduğu için kullanılıyor.

Honor 8X Özellikleri

Huawei şirketine ait bir telefon modeli olan bu cihaz, 2018 yılında piyasaya sürüldü. O dönemde sürüldüğü için modelin Huawei çatısı altında çıkarıldığını söyleyebiliriz. 6,5 inç ekrana sahip olan akıllı telefonun 1.080 x 2.340 piksel çözünürlüğü bulunuyor. IPS LCD ekran ile birlikte insanları karşılayan modelin 64 GB ve 128 GB depolama alanı bulunurken müşteriler, aynı zamanda 4 GB ile 6 GB RAM arasında seçim yapabiliyor. Cortex-A53 ve Cortex-A73 CPU’ya sahip bu telefonun GPU’su Mali-G51 MP4 olarak yer almakta.

Honor 8X

Günümüzde halen tercih edilebilecek bir telefon modeli olan Honor 8X, 3.750 mAh pil kapasitesi ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor. Çıkarılabilir bir bataryası bulunmayan bu cihazın siyah, mavi, kırmızı ve pembe renk seçeneklerinin de yer aldığını ifade edelim. Çift SIM desteğine sahip modelin dikkat çeken detaylarından birisi de kamerası oluyor. 2018 yılında çıkmasına rağmen 20 MP geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik kamerası ile etkili bir performans gösteren bu cihaz, 1.080 piksel 480 FPS’e kadar video kaydı alabiliyor. 16 MP ön kamerasıyla adından söz ettirmeyi başaran cihaz, ön kamera ile birlikte 1.080 piksel 30 FPS çekim yapabiliyor.

Piyasa değeri 220 euro olan akıllı telefonun Türkiye’deki fiyatı da merak edilen bir konu olmakta. Telefonun Türkiye’deki fiyatının 2020 yılında 1.500 TL seviyesinde olduğu görülürken 2022 yılı ile beraber 3.100 TL’nin üzerine çıktığı tespit ediliyor.

Yorum yapın