HMS Core Nedir? Ne İşe Yarar?

Huawei almak isteyen bazı kullanıcılar HMS Core ile ilgili bir sistem ile karşılaşmış olmalı. Peki bu hizmet nedir ve ne için kullanılıyor? Huawei, bilindiği üzere ABD ile bir sorun yaşadı. Bu sorun sonrasında ABD tarafından …

HMS Core

Huawei almak isteyen bazı kullanıcılar HMS Core ile ilgili bir sistem ile karşılaşmış olmalı. Peki bu hizmet nedir ve ne için kullanılıyor?

Huawei, bilindiği üzere ABD ile bir sorun yaşadı. Bu sorun sonrasında ABD tarafından kara listeye alınan Huawei’nin Google Play hizmetlerini kullanması kısıtlandırıldı. Bundan dolayı yeni bir planı devreye alan şirket, donanımlarında kendi yazılımlarını kullanma kararı aldı. Bu konu ile ilgili yapılan çalışmalardan birisi de Huawei Mobile Services sistemini aktif etmek olarak yer alıyor. Gelin hep beraber bu konuda bilgi alalım.

HMS Core Nedir?

HMS, Huawei Mobile Services anlamına geliyor. Yani Huawei mobil hizmetleri olarak açıklanabilir. Bu konuyu açıklamadan önce bir örnek verelim. Google Play Services, Google’ın mobil işletim sistemi için geliştirdiği ve Google hizmetlerinin sunulduğu bir ekosisteme ev sahipliği yapıyor. Geliştiriciler, bu ekosistemden yararlanarak Google Play’de uygulama yayınlayabiliyor ve diğer hizmetleri kullanabiliyor. Kullanıcılar da Google Play hizmetleri ile beraber pek çok hizmeti deneyimleyebiliyor. HMS Core de buna benzer bir sistem sağlamakta.

HMS Core

HMS Core Özellikleri

Huawei Mobile Services, Huawei cihazları için çeşitli hizmetler sunan bir yapı. Mobil servis altyapısı olan bu sistem ile birlikte Huawei cihazına sahip olan kullanıcıların Huawei’nin pek çok özelliğinden faydalanmasına olanak tanılıyor. Bu ekosistemin özelliklerinden birisi Huawei cihazına sahip kullanıcıların bu uygulamalardan faydalanması olurken bir diğer özellik kullanıcı verilerinin Huawei sunucularına yedeklenmesi olarak açıklanabilir. Özetle Huawei’nin bu servisleri, kullanıcılara çeşitli faydalar sağlamak için bulunmakta.

HMS Core Uygulamaları

Huawei Mobile Services, pek çok uygulama ile bizleri karşılıyor. Bunlar arasında AppGallery yer almakta. Bu uygulamanın amacı, Huawei kullanıcılarının uygulama indirip yüklemesine olanak tanımak. Bir diğer hizmet olarak Cloud hizmetini gösterebiliriz. Cloud hizmetinin amacı ise kullanıcı verilerinin yedeklenmesini sağlamak ve kullanıcıların dosya yükleyebilmesine olanak tanımak.

Bir diğer uygulama olan Cüzdan uygulaması ise finans işlemleri için, Sağlık uygulaması ise sağlıklı yaşama başlamak isteyenler için güzel bir tercih oluyor. Bildirim sisteminin dahi buradan yönetildiği Huawei Mobile Services için bu kullanıcılar, özel bir Huawei kimliğine sahip olarak bu hizmetleri kullanıyor.

Yorum yapın